Data wpisu: 25-02-22

Dodane przez użytkownika @my-travel.pl

wakacje w grecji

Grecja to kraj w Europie o bogatej historii. Był jednym z pierwszych krajów najechanych przez Rzymian i od czasów starożytnych był zamieszkany przez różne kultury i cywilizacje. W tym artykule przyjrzymy się historii Grecji od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy. Odkryjemy również niektóre z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Grecji.

Przez tysiące lat Grecja była zamieszkana przez różne kultury i cywilizacje. Dzieje się tak dlatego, że znajduje się w najbardziej wysuniętym na południe punkcie Europy. Najwcześniejszymi mieszkańcami byli Grecy mykeńscy, którzy żyli w cywilizacji epoki brązu, która miała pałac w Pylos. Ich następcy zostali zastąpieni przez doryckich Greków około 1100 pne, którzy zjednoczyli całą Grecję pod jedno królestwo, trwało do VI wieku p.n.e. Dorowie zostali następnie wysiedleni przez Greków Jońskich, a wreszcie przez Macedończyków.

Grecja - Najpiękniejsze plaże

Grecja to wyjątkowy kraj o bogatej historii i kulturze. Nic dziwnego, że od dziesięcioleci jest popularnym celem turystycznym. W tym artykule podzielimy się niektórymi z najlepszych miejsc do odwiedzenia podczas planowania podróży do Grecji.

  • Ateny: Stolica Grecji, Ateny, jest domem dla wielu zabytków i muzeów, a także jednych z najlepszych potraw na świecie.
  • Akropol: Jeden z najsłynniejszych zabytków w całej Grecji, Akropol był odwiedzany przez tysiące turystów na przestrzeni wieków.
  • Santorini: Dzięki pięknej, błękitnej wodzie otoczonej białymi domami, Santorini stało się jednym z najpopularniejszych miejsc w Europie.
  • Delphi: Dom jednego z siedmiu cudów starożytnego świata, Delphi oferuje również odwiedzającym.
  • Mykeny: Piękne ruiny Myken są jednym z najpopularniejszych miejsc w Grecji, dzięki łatwemu dostępowi i krótkiej odległości jazdy.
my travel wakacje restauracja grecka

Zabytki Zachodniego Peloponezu - Teatry Epidauros i Cytadela Mykeńska w Argos i Nauplion

Zabytki Zachodniego Peloponezu są doskonałym przykładem piękna i kultury starożytnej Grecji. Teatr w Epidauros, Cytadela Mykeńska w Argos i Nafplio są warte odwiedzenia ze względu na ich historyczne znaczenie.

Teatr w Epidauros jest jednym z najważniejszych teatrów w Grecji. Został zbudowany w IV wieku pne przez jednego z pierwszych wielkich tragików greckich, Ajschylosa. Teatr został później odnowiony przez architektów z Rzymu, którzy dodali do niego drugi poziom i przekształcili go w teatr w stylu rzymskim.

Cytadela Mykeńska znajduje się w pobliżu Argos w Grecji na szczycie wzgórza z widokiem na dolinę, w której znajduje się starożytne miasto zwane Mykenami. Znana jest również cytadela

Zabytki Grecji Środkowej – Świątynia Zeusa w Olimpii i Świątynia Ateny Nike na Korfu

Świątynia Zeusa w Olimpii i Świątynia Ateny Nike na Korfu to dwa z najsłynniejszych zabytków w Grecji. Oba zostały zbudowane w IV wieku pne przez ateńskiego męża stanu, architekta i generała Ictinusa.

Świątynia Zeusa w Olimpii jest jedną z najlepiej zachowanych świątyń greckich. Jest to dorycka świątynia peryferyjna z sześcioma kolumnami po każdej stronie i dwunastoma kolumnami na frontowej fasadzie.

Świątynia Ateny Nike na Korfu została zbudowana obok teatru poświęconego jej kultowi. Jest to heksastylowa świątynia jońska, która na przestrzeni wieków była wielokrotnie odnawiana.

my travel wakacje santorini

Wakacje w Grecji - Ceny

Koszt wakacji w Grecji w okresie świątecznym może się znacznie różnić. Jest to popularne miejsce wśród turystów, którzy podczas wakacji chcą cieszyć się ciepłym klimatem i doskonałym jedzeniem. W 2019 roku średni koszt wakacji w Grecji to 1500 dolarów na osobę.

Ile kosztuje wyjazd do Grecji w okresie świątecznym? Średni koszt podróży do Grecji w 2019 roku to około 1500 dolarów na osobę. Ta kwota może się różnić w zależności od tego, gdzie przebywasz i co robisz, gdy tam jesteś.

Najlepszy czas na wizytę w Grecji w oparciu o sezonowość i warunki pogodowe

Grecja to kraj, który nigdy nie zawodzi. Jest popularnym miejscem turystycznym przez cały rok i każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepszy czas na wizytę w Grecji ze względu na sezonowość i warunki pogodowe różni się w zależności od pory roku i preferencji podróżnego.

Najlepszy czas na wizytę w Grecji ze względu na sezonowość i warunki pogodowe różni się w zależności od pory roku i preferencji podróżnego. Wiosna jest zwykle wtedy, gdy ludzie chcą się wybrać, ponieważ jest mniej tłumów, ale lato może być bardziej chaotyczne, gdy turyści przyjeżdżają tłumnie. Jesień to również świetna pora ze względu na niższe temperatury, ale zima może być dla niektórych zbyt mroźna.

Komentuj